Több mint 40 versenyen képviseltük a városunkat és VKE-NELSON-t.

Összesen 82 korcsoportos és 35 abszolút érmet szereztünk.

Ezek közül 46 korcsoportos és 22. abszolút első hely a mérleg (!)

A Magyar Mountainbike Szövetség éves ranglistáján az egyesületek között a 8. ként zártunk.

Az egyéni XCM és XCO ranglistán Blazsó Marci a Férfi elit 1. helyen végzett, Albert Kati pedig a master 1 nők között zárt a ranglista élen.

Tájkerékpárban szintén maradandókat alkottunk, köszönhetően a tájbringás junior teamnek.  HorváthMarcellnek, Bedő Csabinak, Németh Bencének és Horváth Gerinek.

Marcell révén Magyar bajnok, Magyar és Szlovák Kupa győztesek is lettünk, Illetve a csapat bajnoki címet is megvédték a srácok.

Továbbá aktívkodtunk egyéb területeken is.  Komoly segítséget adtunk a Veszprémi MTB városi  XCO versenyének rendezéséhez, illetve tevékenyen részt vettünk a TÁJ Bringa Világbajnokság lebonyolításában is.

Tóth András révén a Cyclo Cross világába egy saját szervezésű és rendezésű sikeres versennyel kapcsolódtunk be.

A VKE-NELSON minden tagja kiemelkedően teljesített és hozzájárultak ahhoz, hogy a kis csapatunk még ismertebbé váljon ország-világ előtt.

Tavaly a csapat legeredményesebb gyermekversenyzőjének

Bokros Csenge bizonyult.

Ő nem attól lett a legeredményesebb, mert egyedüli gyerek rider volt nálunk, hanem attól, hogy 2012-ben 7 versenyből 7-et megnyert Ezzel egyedülállóan 100% teljesítményt nyújtott a csapatban.

A csapat legeredményesebb Női versenyzője.

Albert Katalin

12 futam 12 dobogó.,. ebből 8 első hely.  Országúti győzelem, MTB Ranglista első hely…

A Csapat legeredményesebb 18 év alatti ifijei

Hornung András és Magyar Dalma voltak.

A csapat Legsokoldalúbb és legaktívabb versenyzője:

Tóth András

Több mint 30 futam 4 szakágban. XCO  II oszt. Bajnoki cím,  Cyclo Cross versenyrendezés…

A csapat legnagyszerűbb eredményét elérő tagja 2012-ben.

Horváth Marcell

A Tájkerékpáros Világbajnokság Junior Sprint Ezüst érme

Külön köszönetet tartozunk egyesületünk túráinak megszervezéséért. és lebonyolításaiért a következő csapatnak:

László Tamás, Tatai Ildikó, Nagy Edina, Bollók Norbi, Sokhegyi Kornél, Prókai Attila, Leimeiszter Feri

Köszönjük Kenyeres Zsoltnak a megszámlálhatatlan fotót és az önzetlen segítségét amit a versenyeken nyújtott számunkra.

Végül de nem utolsó sorban…

Aki minden kétségen felül a tavalyi év legnagyobb hírnevét és elismerését hozta társaságunknak.

Blazsó Marci

15 abszolút verseny győzelem!

Köztük DUNA maraton abszolút győzelem…

Szilvásváradi maraton pályacsúcs…

Top Maraton sorozat összetett abszolút győzelem…

Nemzetközi versenyek számos első helye…

Aki a Világbajnokságon hazánkat képviselte a férfi Elitben..

Hihetetlen dolgokat és sikereket értünk el tavaly és itt nem csak a verseny eredményekre gondolok.

Mindenkinek hatalmas köszöntet jár érte!