A 2014 év végjátékai: Kishegy kupa és a Nyugat Maraton Kupa balatonfűzfői futama utánpótlás szemmel

Posted on Posted in Verseny

Véget ért a 2014-es versenyszezon utánpótlás csapatunknak az utolsó, nagykanizsai XCO futammal, de a hosszú nyárutó és a jó idő még rávett minket két laza levezető versenyre.

És mivel két közeli maraton versen is került megrendezésre ebben az időszakban, kipróbáltuk ezt a távot is a nagyobbakkal. A maraton versenyzés nem aratott osztatlan sikert, legalábbis a lányok között (Csenge: „Soha többet…”), míg a fiúknak jobban bejöttek hosszabb lejtők és a kevésbé meredek kaptatók.

Szeptember utolsó hétvégéjén a napsütéses jó időben a balatonlellei Kishegy- kupára esett a választásunk, melyre a VKE-Nelson csapat pár felnőtt tagja is benevezett, úgyhogy szép számmal képviseltük egyesületünket.

Az első futamok a kisebbek 4 ill. 8 km-es távjai voltak, melyeken Kiss Ádám, Kovács Boldizsár és Hegedűs Csaba versenyzőink szerepeltek. A legjobban Boldinak jött ki a verseny és a dobogó harmadik fokára állhatott.

Gyerekcsapatunk következő futama a 20 km-es rövidtáv volt, melyen ifjaink legtöbbje indult és ahol a következő eredmények születtek:
Bokros Csenge:  nők: 1.hely, rövidtáv abszolút: 6.hely
Kiss Kata:            nők: 3. hely, rövidtáv abszolút: 22.hely
Ulbert Zsófia:     nők: 4.hely, rövidtáv abszolút: 35.hely

Egressy Domonkos: ffi: 12.hely, rövidtáv abszolút: 14.hely
Szabó Csaba Dávid: ffi: 18 .hely, rövidtáv abszolút: 20.hely
Zoboki Péter: ffi: 7. hely, középtáv abszolút: 7.hely